Szlachetna paczkaŚwięta Bożego Narodzenia to czas dzielenia się z osobami potrzebującymi wsparcia. Podobnie jak w poprzednich latach darczyńcy o dobrych sercach przygotowali paczki dla osób starszych oraz samotnych. Produkty do paczek zostały w całości sfinansowane oraz przygotowane przez sponsorów, którzy od wielu lat chętnie wspierają osoby potrzebujące z terenu gminy Świlcza. Paczki zawierające artykuły żywnościowe i chemiczne zostały dostarczone przez sponsorów oraz pracowników socjalnych Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świlczy do domów, przynosząc tym samym wielką radość osobom obdarowanym.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” osiem rodzin z terenu naszej gminy otrzymało wparcie od darczyńców w postaci paczek dedykowanych do konkretnych rodzin. Szlachetna Paczka to nie tylko kilka upominków, ale przede wszystkim prawdziwe prezenty, jak również zaangażowanie wrażliwych ludzi, którzy chcą podzielić się z tymi, co mają trudniej.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Świlczy wraz z Pracownikami serdecznie dziękuje za otwarte serce, życzliwość, bezinteresowną pomoc oraz nieocenione wsparcie. Dzięki okazanej pomocy kolejny raz mogliśmy wesprzeć mieszkańców gminy Świlcza. Ludzie dobrej woli sprawiają, że mieszkańcy naszej gminy czują, że w okresie świątecznym mogą liczyć na bezinteresowną pomoc.