Drukuj
Odsłony: 201

 

Piknik „Pożegnanie wakacji” połączony z Dniem Przyjaciela

Wraz z przyjściem słonecznej jesieni, która sprzyja aktywności fizycznej obudziła się w nas większa ochota na ruch na świeżym powietrzu.

Dzieci uczęszczające do Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Świlczy w ramach zajęć sportowych prowadzonych przez wychowawców mają okazję rozwijać swoją sprawność fizyczną. Prowadzone są zajęcia ogólnorozwojowe oparte na zabawach ruchowych, które są świetną bazą do wybrania ulubionej dyscypliny sportowej. Dzieci mają szeroki wybór sprzętu sportowego, każdy może znaleźć coś dla siebie.

Dla dzieci to świetna zabawa, radość, ruch, a także nauka współpracy w grupie i odskocznia od rutyny dnia codziennego. Stawiamy na sport, ponieważ kształtuje nie tylko sprawność ogólną, ale i cechy charakteru.

W słoneczne dni dużo spacerujemy i odwiedzamy okoliczne place zabaw.

Dzięki uprzejmości Pana Dyrektora Szkoły Podstawowej w Świlczy dr Grzegorza Patrusia dzieci i młodzież uczęszczające do Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej mogą również korzystać z sali gimnastycznej, za co serdecznie dziękujemy.

Już w czasach starożytnych ludzie wiedzieli, że ruch to podstawa udanego życia, jak powiedział rzymski poeta Juwenalis „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Wychowawca Środowiskowej Świetlicy Socjoterapeutycznej w Świlczy
Ewa Król

_______________________________

Zapraszamy do galerii zdjęć ...